Αρχική Νέα & Ανακοινώσεις Τα Νέα μας Σχολείου Ναι στο Διαδίκτυο αλλά με Ασφάλεια!

Ναι στο Διαδίκτυο αλλά με Ασφάλεια!

Οι μαθητές της Ε' και Στ' τάξης του σχολείου μας επισκέφτηκαν σήμερα το τμήμα Δίωξης Ηλεκτρονικού Εγκλήματος. Εκεί τους περίμενε ο διευθυντής του τμήματος κ. Παπαπροδρόμου μαζί με τους συνεργάτες του, οι οποίοι ενημέρωσαν τους μαθητές για το φαινόμενο διαδικτυακής βίας, τους κινδύνους που ελλοχεύουν στις ιστοσελίδες κοινωνικής δικτύωσης και γενικά την πρόληψη και την αντιμετώπιση των κινδύνων που σχετίζονται με τις νέες τεχνολογίες και το διαδίκτυο.

Στις 8-3-2017 είχε πραγματοποιηθεί αντίστοιχη ομιλία για τους γονείς με θέμα "Χαμένοι στον κυβερνοχώρο".